ALBERT GENAU

Sözlük

tiara

Tiara; Latince “TAÇ” anlamına gelmekte olup, Albert Genau’nun yeni nesil balkon camlama sistemlerinde kullanılan platformun genel adıdır. Tiara TwinMax, Isıcamlı Sistem için kullanılırken, Tiara08, 8 mm temperli cam kullanılan Albert Genau sistemidir.

sürme cambalkon

Sürme cam balkon sistemleri; yana kayar cam panellerden oluşur. Katlanır sistemlerden farklı olarak paneller katlanarak değil, taşıyıcı ray üzerinde yana doğru kaydırılarak açılır, içeri katlanmaz. İçeri katlanmadığından, dar ve küçük balkonlarda balkon alanını aynen korur.

temperli cam

Temperleme işlemi, camın erime sıcaklığına yakın bir dereceye kadar ısıtılıp sonra aniden soğutulması işlemidir. Düz cama göre, darbelere karşı yaklaşık 5 kat daha dayanıklı olan temperli cam, kırıldığı zaman küçük ve keskin olmayan parçalara ayrılarak yaralanma risklerini azaltan emniyet camıdır..

alüminyum cambalkon fitili

Cambalkon sistemlerinde, cam paneller arasındaki açıklıkları kapatmak için; şeffaf plastik fitil veya alüminyum fitiller kullanılır. Plastik fitiller, zaman içerisinde güneş altında sararırken, alüminyum fitillerde bu tür bir sıkıntı olmaz.

fransız balkon

Fransız balkon olarak anılan balkon tipi, derinliği çok fazla olmayan, “süs veya saksı balkonu" diye de ifade edebileceğimiz, tümüyle camlı kapılardan çıkılan, metal ya da cam korkulukları olan, bir insanın ancak ayakta durabileceği büyüklükteki balkonlardır.